XXVII Konecki Maraton Pieszy z Afryki do Sielpi
Afrykańskie upały, udręka wędrówki, żar z nieba i trasa... z Afryki do Sielpi. Kto by pomyślał, że to zaledwie 50 km :) Czytaj dalej
XXVII Konecki Maraton Pieszy tuż tuż
Na trasę XXVII Koneckiego Maratonu Pieszego wyjdziemy już w najbliższą sobotę. Pora na kilka ogłoszeń ułatwiających sobotni poranek. Czytaj dalej
Spotkanie
Grupa Inicjatywna przy Oddziale PTTK w Końskich zaprasza na zebranie założycielskie Klubu Górskiego Czytaj dalej
V Wędrówka Świętokrzyska za nami
Dokładnie w Dzień Dziecka odbyliśmy wyprawę po Głównym Szlaku Turystycznym im. Edmunda Massalskiego.  Czytaj dalej
XIV Cross Maraton - wyniki
XIV Cross Maraton "Przez Piekło do Nieba" odbył się w Sielpi. Na malowniczej trasie biegnącej po duktach leśnych Ziemi Koneckiej rywalizowali biegacze z całej Polski.  Czytaj dalej
prev
next

XLIV Rajd Bab przy wietrznej pogodzie

10-03-2019 16:56

W dniu organizacji tegorocznego Rajdu Bab, pogoda była iście wiosenna, sprawdziła turystyczne przygotowanie i wytrwałość uczestników.

Rankiem na zbiórce towarzyszyło nam jeszcze słońce i dość przyjemna temperatura, później nadeszły chmury, wzmógł się wiatr i padał deszcz. To jednak nie zniechęciło blisko 400 uczestników, którzy wytrwale wędrowali z Końskich do Proćwinia.

 

Tradycyjnie rozpoczęliśmy zbiórką przy naszym biurze PTTK w parku miejskim w Końskich. W czasie, gdy trwała jeszcze poranna weryfikacja drużyn, którą przeprowadzały Lucyna Jakubowska, Magdalena Weber, Anna Ziółkowska, Izabela Patynowska i Zdzisława Król, sztab organizacyjny imprezy przygotowywał się do startu pod czujnym okiem Zbigniewa Gontka. Na punkty kontrolne z akcesoriami do przeprowadzenia konkurencji wyruszyli jeszcze przed uczestnikami: Beata Wilk, Paweł Wilk, Anna Męcina, Katarzyna Laskowska, Ada Dębowska, Adrian Bodasiński, Włodzimierz Wojciechowski z małżonką, Tadeusz Śliwak, Urszula Wojtecka, Daniel Rąbalski oraz Anna Dutkowska.

Przeprowadzona weryfikacja wyłoniła aż 71 drużyn, rywalizowały one na trasie rozwiązując łamigłówki oraz startując w konkurencjach sprawnościowych. Były rzuty do celu, gra w karty, wirówka, konkurencje losowe, a na koniec nawet odgadywanie postaci - bohaterów filmów i bajek. Wśród uczestników nie zabrakło grup zorganizowanych ze szkół, rodzin z dziećmi oraz turystów indywidualnych, którzy przyjechali do nas ze Skarżyska-Kam, Kielc, Warszawy, Krakowa, a nawet Gdyni!

 

Wśród szkolnych reprezentacji znalazły się grupy:

- SKKT-PTTK przy Szkole Podstawowej w Miedzierzy
- SKKT-PTTK przy Szkole Podstawowej w Białaczowie
- SKKT_PTTK przy Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej
- SKKT-PTTK przy Gimnazjum w Białaczowie
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Fałkowie
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Krasnej
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich

 

Na mecie rajdu zapłonęło ognisko, nad którym czuwali druhowie OSP w Proćwinie oraz Jola Weber. Każdy mógł napić się gorącej herbaty i upiec kiełbaskę w oczekiwaniu na wyniki rywalizacji. Tradycyjnie nagrodziliśmy 10 drużyn, które zebrały największą ilość punktów. Uroczyste podsumowanie imprezy poprowadził Wojciech Pasek - prezes Oddziału. Przedstawił honorowych gości: Krzysztofa Stacherę - przedstawiciela ze Starostwa Powiatowego w Końskich oraz Józefa Staniszewskiego - sołtysa Proćwinia, a następnie wręczył odznaki Turysta Ziemi Koneckiej. Otrzymali je: Ada Dębowska - stopień srebrny i Andrzej Toporek - stopień brązowy. Następnie grupy zorganizowane otrzymały pamiątkowe dyplomy, na koniec zaś przedstawiono klasyfikację drużynową. Wygrał Klub Turystyki Wszelakiej BABA ze Skarżyska-Kamiennej gromadząc 83 punkty. Wybrano też Miss Rajdu, którą została Justyna Biber ze Skarżyska Kamiennej.

 

Zarząd Oddziału PTTK w Końskich składa serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w organizację XLIV Rajdu Bab, a także uczestnikom za udział i cierpliwe oczekiwanie na końcową klasyfikację. 
Zapraszamy na kolejne edycje Rajdu!

 

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

Cross maraton 2...
Cross maraton 2...
Cross maraton 2...
Cross maraton 2...
Cross maraton 2...
Cross maraton 2...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem