3. Marsz po Puchar
W dniu 28 marca na trasę Marszu po Puchar wyruszyło 240 uczestników z całej Polski. Czytaj dalej
Pożegnanie z zimą!
W dniu 21 marca wyruszyliśmy na ostateczne pożegnanie się z zimą, tradycyjnie do Skarżyska-Kamiennej! Czytaj dalej
Cross Maraton Przez Piekło do Nieba
Zachęcamy biegaczy i amatorów biegania do udziału w XXI Cross Maratonie Czytaj dalej
Powędruj z nami Głównym Szlakiem Świętokrzyskim...
Rok 2026 Rokiem Szlaków PTTK, ponadto w 2026 r. mija 100 lat od wytyczenia pierwszego szlaku turystycznego w Górach Świętokrzyskich.  Czytaj dalej
prev
next

Pierwszy etap szlaku im. Edmunda Massalskiego za nami

15-03-2026 19:05

W wiosennych okolicznościach przyrody i wyśmienitych nastrojach powędrowaliśmy dziś przez Góry Świętokrzyskie.

W dniu 15 marca 2026 r. rozpoczęliśmy wyzwanie zdobywania jubileuszowej odznaki turystycznej "100 lat szlaków świętokrzyskich PTTK". Wycieczkę poprowadził Lech Stachura - przewodnik świętokrzyski, prezes Koła Przewodników działającego przy naszym oddziale. W wycieczce wzięła udział grupa 40 osób, zarówno członków, jak i sympatyków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego nie tylko z Końskich, ale i Żarnowa, Stąporkowa, Skarżyska-Kamiennej, a nawet Krakowa i Warszawy! 

 

Wędrówkę rozpoczęliśmy naturalnie od kropki w Kuźniakach i będziemy ją kontynuować na wschód w kierunku Gołoszyc! Dziś zdobyliśmy wzniesienia Kuźniackiej, Perzowej, Siniewskiej i Baraniej, więc mały trening mamy już za sobą. Oczywiście odpoczywaliśmy odrobinę w malowniczych miejscach, jak np. to z punktem i platformą widokową w Oblęgorze. Kolejny etap w niedzielę 26 kwietnia! Zapraszamy serdecznie!

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem