Końskie Biegnie Tropem Wilczym
Rokrocznie pomagamy w przygotowaniach i w przeprowadzeniu marszobiegu poświęconemu pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Czytaj dalej
Zapraszamy na Rajd Bab
Zapowiadamy 49. edycję słynnego Rajdu Bab. W tym roku znów przeprowadzimy rywalizację drużynową! Czytaj dalej
51 Zjazd Przewodników Świętokrzyskich
  W dniach 3-4 lutego w przyjaznym powiecie kazimierskim odbył się 51. Ogólnopolski Zjazd Przewodników Świętokrzyskich. Czytaj dalej
Jubileuszowy Zimowy Marsz z dużą frekwencją
Jak napisało Echo Dnia - w koneckim ogródku jordanowskim w sobotni poranek było tłoczno. To dzięki Wam! Czytaj dalej
37 Rajd Zimowy za nami
W sobotę rano, w dniu 13 stycznia 2024 r. spotkaliśmy się na weryfikacji w Ogródku Jordanowskim w Parku Miejskim w Końskich. Tegoroczny Rajd Zimowy połączył wędrówkę w zimowej atmosferze z patriotycznym akcentem uhonorowania powstańców styczniowych.  Czytaj dalej
prev
next

Wycieczka do Tyńca i Krakowa

Kategoria
Inne
Termin
2023-10-21 07:00 - 21:00
Telefon
514 030 401
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wracamy do organizacji wycieczek autokarowych do królewskiego miasta Krakowa! Tym razem wspólnie z naszą przewodniczką wybraliśmy Muzeum Książąt Czartoryskich oraz słynne Opactwo Benedyktyńskie słynące ze swoich specjałów.

 

Stała ekspozycja Muzeum Książąt Czartoryskich prezentuje najcenniejszą w Polsce i jedną z najcenniejszych kolekcji sztuki w Europie. Na wystawie zobaczymy nie tylko arcydzieła światowego malarstwa jak "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci czy "Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta, ale także dzieła z dziedziny malarstwa, rzeźby, rzemiosła, militariów czy sztuki użytkowej. A także ogromny zbiór pamiątek prezentujących historię Polski.

 

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu to najstarszy klasztor w Polsce, który założono blisko 1000 lat temu. Wspaniała budowla usytuowana jest na wapiennej skale, uznana za pomnik historii, nadal jest takim miejscem, gdzie ludzie przychodzą, aby odnaleźć podstawowe wartości i odkryć na nowo wartość spotkania. Zwiedzimy kościół św. Piotra i Pawła i zabudowania klasztorne, poznamy kolekcję muzealną. Benedyktyni prowadzą rekolekcje i warsztaty, udzielają gościny oraz publikują pod szyldem własnego wydawnictwa m.in. książki ojca Leona Knabita. W sklepiku klasztornym można będzie zakupić wyroby regionalne, min. dewocjonalia, kosmetyki oraz artykuły spożywcze: produkty zielarskie, herbaty, kawy, słodycze, przyprawy, a nawet piwo Tinecia warzone przez benedyktynów z opactwa.

 

Wyjazd w dniu 21 października (sobota) 2023 r. o godz. 7.00. Powrót planowany ok. godz. 21.00.
Koszt udziału w wycieczce:
 - 170 zł - emeryci i renciści
 - 180 zł - członkowie PTTK
 - 190 zł - pozostali

 

W cenie: przejazd autokarem, zestawy słuchawkowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługa pilota i przewodnika, ubezpieczenie.

Zbiórka uczestników w dniu 21 października na przystanku PKS przy ul. ks. Granata w Końskich. Wyjazd o godz. 7:00.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października - pod numerem tel. 514 030 401 lub elektronicznie (obecnie lista rezerwowa - prosimy o kontakt telefoniczny). 

 

 
 

Ostatnio dodane zdjęcia

Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem