Superpiechur Świętokrzyski

 

Superpiechur Świętokrzyski jest honorowym tytułem nadawanym przez Kapitułę składającą się z organizatorów długodystansowych imprez turystyczno – rekreacyjnych regionu świętokrzyskiego. Wśród nich znajdują się Oddziały PTTK w Końskich i Skarżysku-Kam., Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach oraz Komitety Organizacyjne poszczególnych wydarzeń.  

 

Podczas każdej edycji, począwszy od 2007 r. opracowywany jest kalendarz imprez z limitem kilometrów do uzyskania. Jesienią, na wniosek zainteresowanych uczestników imprez, którzy dopełnili formalności i przeszli wymaganą ilość kilometrów, przyznawane są imienne statuetki i certyfikaty potwierdzające nadanie tytułu "Superpiechur Świętokrzyski". Przez kilkanaście edycji zmieniała się ilość koniecznych kilometrów, aktualizowany był wykaz imprez, rosła liczba tytułowanych. 

 

Obsługę organizacyjną Kapituły prowadzi obecnie Biuro Oddziału PTTK w Końskich: 26-200 Końskie, ul. Partyzantów 1, tel. 514 030 401, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.