O Klubie

Klub powołany został jeszcze jako koło działające przy Koneckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Za datę rozpoczęcia działalności przyjmuje się dzień 15 grudnia 1985 r. Początkowo członkowie Koła zajmowali się organizacją czasu wolnego dzieciom z osiedla „Warszawska” w Końskich. Z czasem stopniowo zaczęli poszerzać swoją ofertę o imprezy turystyki kwalifikowanej, w tym organizację wycieczek rowerowych i obozów. Następnie przyszedł czas na wspólne starty w imprezach biegowych i zagraniczne wyprawy rowerowe. Koło, a później Klub stał się kluczowym organizatorem czasu wolnego i różnorodnych form rekreacji dla mieszkańców Końskich. Dziś członkowie Klubu są mocno zaangażowani w organizację imprez programowych koneckiego Oddziału PTTK stanowiąc niejednokrotnie główny sztab organizacyjny.

 

Jednak nie tylko na pracy dla oddziału schodzi nam czas. W 2015 roku świętowaliśmy obchody 30-lecia Klubu. Nie mogliśmy zrobić tego inaczej, jak na szlakach turystycznych. Zależało nam na czerpaniu radości ze wspólnej wędrówki oraz rozpropagowaniu wśród społeczności lokalnej mody na zwiedzanie regionu świętokrzyskiego. Podczas trzech rajdów z cyklu "30 na 30" czyli 30 km na 30 lat Klubu PASAT zwiedziliśmy Chęciny, Bodzentyn, Ciekoty i zdobyliśmy kilka wzniesień Gór Świętokrzyskich. Jeszcze stojąc w lipcu 2015 r. na Łysicy podchwyciliśmy pomysł o zdobyciu wszystkich najwyższych szczytów poszczególnych pasm Gór Świętokrzyskich. I tak pojawił się kolejny cykl wycieczek autokarowo-pieszych organizowanych ph. "Rajdów po Koronę". Wędrowaliśmy wspólnie z mieszkańcami Końskich i okolicznych miejscowości, niezależnie od pogody, przez kolejne dwa lata. Na uroczystym spotkaniu w grudniu 2017 r. aż 22 osoby odebrały odznaki "Korony Gór Świętokrzyskich". W czasie wspólnych wypraw zintegrowaliśmy się na tyle, że część osób zdecydowała się wstąpić do oddziału, a także i naszego Klubu.

 

Teraz przed nami kolejne wyzwania. Chcemy zachęcić miłośników spacerów małych i dużych do poznawania Konecczyzny. Ruszamy z propozycją pieszych wypraw po powiecie koneckim połączonych ze zdobywaniem odznaki "Turysta Ziemi Koneckiej". Nie zapominamy też o Górach Świętokrzyskich, powędrujemy Głównym Szlakiem im. E. Massalskiego. Jest i pomysł na przemierzanie Szlaku Orlich Gniazd. O zbliżających się wydarzeniach informujemy na bieżąco w kalendarzu.

 

Regulamin Klubu

Deklaracja przystąpienia do Klubu 

 

Historia Klubu z lat 1985-2005

 

ODZNAKA KLUBOWA - regulamin