Spacer historyczny znów w Końskich!

15-04-2022 17:55

Zapraszamy na 3. edycję Spaceru Historycznego.

Celebrowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w sposób aktywny ma w Końskich już ponad 30-letnią tradycję. Dotychczas spotykaliśmy się w Parku Miejskim w Końskich na Biegach Ulicznych. Setki konecczan i przyjezdnych biegało na wytyczonych alejkami parku miejskiego trasach dostosowanych do kategorii wiekowej uczestników. Biegały kluby sportowe, szkoły i całe rodziny.

 

Pandemia nie pozwoliła na podtrzymanie tradycji biegowej. Szukaliśmy innego rozwiązania. Dzięki nowej formule wypracowanej wspólnie z samorządem gminnym, zorganizowaliśmy I Spacer Historyczny.
Dziś znów zapraszamy Was do wspólnego świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w sposób aktywny.

 

Gorąco zapraszamy na Spacer historyczny, który odbędzie się na trasie częściowo pokrywającej się z przebiegiem ścieżki dydaktycznej pn. Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej w Końskich. Trasa będzie pokonywana przez uczestników indywidualnie, ma ok. 12 km. Zgłoszenia przyjmujemy w formie elektronicznej, do dnia 28 kwietnia br.  Obowiązuje wpisowe: 15 zł (dzieci i młodzież do 18 lat - 10 zł).

 

Uczestnicy Spaceru będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy historycznej dotyczącej obiektów znajdujących się na trasie spaceru i związanych z nimi wydarzeniami. Zadaniem konkursowym będzie rozwiązanie testu, który uczestnik otrzyma na starcie imprezy.

 

PROGRAM IMPREZY
9.00 Weryfikacja uczestników i indywidualne wyjście na trasę
10.00 Zakończenie weryfikacji
12.00 Rozpoczęcie przyjmowania uczestników na mecie w KCK
13.45 Zakończenie przyjmowania rozwiązanych testów wiedzy historycznej
14.00 Losowanie nagród w konkursie wiedzy historycznej
14.30 Zamknięcie biura i zakończenie imprezy

 

 Świadczenia dla uczestników: pamiątkowy dyplom uczestnictwa w imprezie, okolicznościowy odlewany medal za przejście całego szlaku, znaczek rajdowy, odcisk pamiątkowej pieczątki, punkty do Odznaki Turystyki Pieszej oraz Regionalnej Odznaki Krajoznawczej „Turysta Ziemi Koneckiej”, możliwość wygrania jednej z 20 nagród w konkursie wiedzy historycznej, losowanych spośród osób, które prawidłowo rozwiążą test. 

 

 

Informacji udziela Wojciech Pasek -  tel.  665 120 308,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Regulamin - do druku .pdf

 

Plakat - do druku .pdf

 

Zgłoszenia elektroniczne - kliknij tutaj i zapisz się!