Marsz po Puchar

Kategoria
Maraton Pieszy
Termin
2024-05-25 08:00 - 21:00
Telefon
+48 514 030 401
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witajcie, w zastępstwie Cross Maratonu "Przez Piekło do Nieba", aby uzupełnić kilometry do tytułu Superpiechur Świętokrzyski, w dniu 25 maja organizujemy "Marsz po Puchar".

Zapraszamy Was na wędrówkę szlakami turystycznymi Konecczyzny z Końskich w kierunku Niekłania, przez malownicze kompleksy leśne.

Start w sobotę 25 maja o godz. 8.00 z Ogródka Jordanowskiego w Końskich, zakończenie też w Końskich z odbiorem pucharów i okolicznościowych koszulek.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 6 maja (poniedziałek) br. - przedłużamy zapisy do dnia 11 maja!

Wpisowe w kwocie 85 zł (członkowie PTTK - 80 zł), płatne na konto Oddziału PTTK w Końskich nr 28 1240 5006 1111 0000 5555 8686.

 

Regulamin - kliknij i pobierz.

 

Zgłoszenia - ZAKOŃCZONE

 

 

Komunikat z dnia 6 maja br.:

Przedłużamy termin zgłoszeń na Marsz po Puchar do 11 maja br. Związane jest to z rozpowszechnianym w przestrzeni publicznej pismem powołującym się na Kapitułę Superpiechura, a podważającym decyzje Zarządu Oddziału PTTK w Końskich. Działając w interesie zdobywców tytułu Superpiechur Świętokrzyski, spotkaliśmy się z zarzutami o bezprawne i samowolne działania. Informujemy, że zgodnie z regulaminem Kapitułę tworzą organizatorzy imprez zawartych w wykazie. Obecnie to 10 podmiotów. Wspomniane pismo z dn. 19 kwietnia br. nie jest wynikiem obrad Kapituły. Podpisało się pod nim 7 osób, z czego jedna jest nieuprawniona, a druga na chwilę obecną nie reprezentuje organizacji. Ani my, ani pozostałych 4 członków Kapituły, nie mieliśmy możliwości wypowiedzenia się. Jeszcze w kwietniu do wszystkich członków Kapituły rozesłaliśmy pismo wyrażające nasze stanowisko.

Jako Zarząd mieliśmy pełne prawo do wprowadzenia zmian w kalendarzu imprez programowych na 2024 r. Z niezależnych od nas przyczyn oraz w poczuciu odpowiedzialności zrezygnowaliśmy z organizacji Cross Maratonu przez Oddział PTTK w Końskich. Aby nie pozbawiać Superpiechurów możliwości zdobywania kilometrów zaplanowaliśmy imprezę zastępczą, we wcześniej wskazanym terminie tj. 25 maja. Decyzja została podjęta jeszcze w lutym, a stosowna informacja ukazała się w marcu br. na naszej stronie internetowej (kliknij tutaj). Marsz po Puchar znajduje się w wykazie imprez Superpiechura Świętokrzyskiego 2024 i dystanse będą zaliczane do zdobycia tytułu.

Nikomu nie zakazywaliśmy organizacji XIX edycji Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba”, a nasze komunikaty były wynikiem zaistniałej chronologii zdarzeń. O tym, że Cross Maraton jest organizowany w dniu 25 maja z jednoczesną informacją, że będzie zaliczany do tytułu Superpiechura, dowiedzieliśmy się przypadkowo. Zdobywcy tytułu zostali postawieni przed koniecznością wyboru, a my - tłumaczenia się za zaistniałą sytuację. Wszystkie te działania, a w szczególności pismo, którego okoliczności podpisania budzą wiele uwag i wątpliwości, z przykrością odbieramy jako zamierzoną próbę zdyskredytowania Oddziału PTTK w Końskich oraz skonfliktowania organizatorów i całego środowiska turystycznego.