XIV Cross Maraton - wyniki

22-05-2019 6:50

XIV Cross Maraton "Przez Piekło do Nieba" odbył się w Sielpi. Na malowniczej trasie biegnącej po duktach leśnych Ziemi Koneckiej rywalizowali biegacze z całej Polski. 

Po raz czternasty na malowniczych trasach biegowych w okolicach Sielpi, Nieba i Piekła odbył się bieg maratoński na klasycznym dystansie 42,195 km. Impreza przeprowadzona była pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego.

 
Ogółem w zawodach udział wzięło 230 osób. Do Sielpi zjechali amatorzy biegów i wytrawni piechurzy z całej Polski. Dystans pełnego maratonu ukończyło 133 zawodników. Pozostali rywalizowali lub maszerowali na trasie o połowę krótszej - półmaratonu liczącego 21,1 km. Najstarszym uczestnikiem zawodów był 76- letni Henryk Cygan z Olsztyna. Wśród mężczyzn wygrał Jarosław Lubiński (KKL Kielce) pokonując maraton w czasie 2:46.13. Drugi na mecie zameldował się Michał Kolaszt (Iłża Pędzi) – 2:56.01, a trzeci był Michał Jagieło (Husaria Race Team) 2:58.43. Wysokie ósme miejsce zajął reprezentant gospodarzy Marek Baran (KB Pasat Końskie) z czasem 3:18.14., wygrywając jednocześnie swoją kategorię wiekową. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agnieszka Misiowiec (Gmina Stąporków) kończąc bieg w czasie 3:45.45. Jako druga na mecie pojawiła się Yana Afanasyeva z Białorusi, reprezentująca obecnie Kraków – 3:51.27, a trzecia była Urszula Sujecka (KB Spartakus Bełchatów) z czasem 4:13.01.


W ramach imprezy przeprowadzono XIV Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Biegu Maratońskim. Klasyfikację mężczyzn wygrał Jarosław Lubiński przed Michałem Jagieło i Zenonem Stępniem z Kielc. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Misiowiec przed Małgorzatą Gad (Staszów) i Iwoną Meresińską (Kielce). W rywalizacji drużynowej po raz trzynasty zwyciężyła reprezentacja Klubu Biegacza „Pasat” Końskie przed Kieleckim Klubem Lekkoatletycznym i drużyną Biegam dla Medali z Kielc. Pasata reprezentowali: Marek Baran, Ada Dębowska (2 miejsce w kat. wiek. kobiet), Krzysztof Kos, Piotr Bańbura, Bogdan Kozubski, Włodzimierz Wojciechowski (2 w kat. wiek.). Z mieszkańców powiatu koneckiego dystans pełnego maratonu pokonali jeszcze: Łukasz Woźniak (Niekłań), Szymon Posmyk (Wąsosz), Marek Wawrzos (Radoszyce), Paweł Kacprzak (Bedlno), Jakub Deperas, Piotr Deperas, Katarzyna Stępień, Martyna Wilk (najmłodsza uczestniczka z dystansu maratonu), Paweł Wilk, Katarzyna Suchenia i Anna Tkaczyk. Wszyscy biegacze na mecie otrzymali okazałe medale okolicznościowe w kształcie podkowy, pamiątkowe dyplomy i wzięli udział w losowaniu nagród, wśród których największym wzięciem cieszyły się wyroby zakładu „Famet” w Młynku Nieświńskim: topory, siekiery i młotki…

 

WYNIKI XIV CROSS MARATONU - XIV Cross Maraton - wyniki

 

Głównym partnerem biegu był Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Wśród fundatorów nagród znalazł się m.in. Pan Piotr Bocheński, który wręczył zwycięzcy maratonu profesjonalny rower MTB. Z kolei Pan Robert Matynia przekazał biegaczom 17 talonów na zakupy obuwia wartości 300 zł każdy, a Jacek Wiatrowski z Kielc obdarował wszystkich biegaczy perfumami lub kubkami. Puchary i nagrody wręczali: Mariusz Gosek – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marcin Zieliński – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich, Krzysztof Stachera – przedstawiciel Starosty Koneckiego. Po zakończeniu części sportowej odbyło się tradycyjnie integracyjne ognisko przy którym zasiedli wspólnie zawodnicy ze swoimi rodzinami wraz z organizatorami imprezy.


ORGANIZATORZY SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA FUNDATOROM NAGRÓD: Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Starostwo Powiatowe w Końskich, Rada Miejska w Końskich, A.B.M. Obuwie Dla Każdego p. Roberta Matyni w Końskich, NOWY DOM Projekty Budowlane Piotr Bocheński w Końskich, Stowarzyszenie „Biegacz Świętokrzyski”, Zakład Wyrobów Metalowych „FAMET” w Młynku k/Końskich, Pływalnia Miejska w Końskich, Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego „Delfin” w Sielpi, Park Linowy „KAMRAT” w Sielpi, Stacja Paliw „Janlex Plus” w Końskich, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Końskich. 

 

PONADTO ORGANIZATORZY DZIĘKUJĄ ZA UDZIELONĄ POMOC W PRZEPROWADZENIU IMPREZY: Młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich, Członkom Jednostki Strzeleckiej 2160 Końskie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Koneckiemu Stowarzyszeniu im. Mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Harcerzom Hufca ZHP w Końskich, Ośrodkom wypoczynkowym w Sielpi: Bartek”, Kasia” i „Łucznik”, Parkowi Rozrywki i Miniatur w Krajnie

 


Oświadczenie dyrektora biegu:

Na koniec pragnę przeprosić wszystkich uczestników i gości maratonu za zamieszanie jakie powstało podczas ceremonii dekoracji zwycięzców w związku z błędnie ogłoszonymi wynikami rywalizacji w klasyfikacji generalnej kobiet i niektórych kategoriach wiekowych. Mam nadzieję, że wszystkie błędy zostały już skorygowane w komunikacie z wynikami. Obiecuję przekazać zawodnikom pominiętym podczas dekoracji wszystkie należne nagrody i trofea.

Za błędy sędziowskie jeszcze raz Was bardzo przepraszam.

Wojciech Pasek
Dyrektor Maratonu