Wyjątkowo deszczowy marsz

26-09-2022 9:11

W dniu 10 września zaplanowaliśmy organizację XXII edycji Marszu po Medal. Mimo niesprzyjającej prognozy pogody nie zawiedliście i dzielnie stanęliście na starcie - dziękujemy!

Zgłoszenia jakie wpłynęły do nas na długo przed terminem imprezy wskazywały, że na starcie pojawi się 320 osób. A wśród nich przyjezdni z dalekich i bliskich miast: Krakowa, Łodzi, Warszawy, Radomia, Grodziska Mazowieckiego, Milanówka, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego, Przysuchy, Grójca, Skarżyska-Kamiennej, Kielc, Starachowic, Włoszczowy, Jaworzni i Wolicy, reprezentanci wielu miast powiatu koneckiego, a także grupy zorganizowane ze szkół podstawowych: SP nr 2 w Końskich, w Białaczowie, w Gomulinie oraz w Miedznej Drewnianej. Mimo niesprzyjających prognoz pogody zdecydowana większość zgłoszonych osób zdecydowała się na start, także młodzież!

 

Biuro rajdu rozpoczęło pracę o godz. 7.00. Sprawną odprawę prowadzili: Katarzyna Stępień, Mirosław Gryglicki oraz Magdalena Weber. Każdy z uczestników otrzymał numer startowy i słodki batonik na trasę. Następnie uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał prezes Oddziału Wojciech Pasek. Korzystając z okazji wręczył turystom z Tomaszowa Mazowieckiego brązowe Odznaki Turystyki Pieszej. Otrzymali je: Michał Kuik i Karolina Stefańska. Następnie Magdalena Weber zapoznała wszystkich z przebiegiem trasy podkreślając położenie punktów kontrolnych, które rozlokowano w Niebie i Końskich. Dyżurowali na nich: Zdzisława Król, Jolanta Weber, Tadeusz Śliwak, Anna Męcina, Zbigniew Gontek i Daniel Rąbalski. Po wspólnym odliczaniu, w asyście pierwszych kropel deszczu wszyscy ruszyli na trasę Marszu po Medal.

 

Pogoda jednak nie rozpieszczała wędrujących. Zapowiadany, ulewny deszcz nie kazał na siebie długo czekać. Utrudniał marsz i pracę na punktach kontrolnych. Wiele osób zdecydowało się skrócić zadeklarowany dystans kończąc wędrówkę w Ogródku Jordanowskim w Końskich na 12,5 km. W tym miejscu odebrali należne medale i dyplomy. Ostatecznie dystans ten pokonały 122 osoby. Co wytrwalsi uczestnicy, dobrze zaopatrzeni w sprzęt turystyczny, a przede wszystkim płaszcze przeciwdeszczowe, kończyli turystyczne zmagania w Sielpi po pokonaniu 25 km. Takich osób było 96. Około godz. 14.00 nieco się rozpogodziło, co stanowiło dobrą prognozę dla uczestników pokonujących najdłuższy dystans. To zdecydowanie ułatwiło podjęcie decyzji o dalszej wędrówce, a znaleźli się i tacy, którzy zdecydowali się wydłużyć zadeklarowaną ilość kilometrów. Ostatecznie na mecie 50 km stanęły 44 osoby.

 

Fotografie z punktu w Końskich i Niebie - na dysku - kliknij i zobacz

 

Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność! Do spotkania na szlakach turystycznych w listopadzie :)