Jesienny Rajd Niepodległości

7-11-2023 13:22

Blisko setka uczestników wyruszyła na trasę XXVII Rajdu Niepodległości.

Marsz w sobotę poprzedzającą święto 11 listopada to już tradycja koneckiego Oddziału PTTK. W ubiegłych latach wydarzenie to organizowaliśmy wspólnie z Oddziałem PTTK w Żarnowie. Od kilku lat pracujemy nad nim sami.

 

Tym razem na starcie stawili się mieszkańcy Końskich i okolicznych miejscowości, przyjezdni ze Skarżyska, Tomaszowa Maz., a nawet Łodzi. Wędrowały rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie pod opieką nauczycielki Beaty Kołodziejczyk. Trasa marszu powiodła uczestników z Ogródka Jordanowskiego w Końskich, przez Rogów w lasy koneckie, którymi przez dukty i ścieżki biegnące na wschód od miasta wszyscy dotarli do mety zlokalizowanej w plenerze: na placu przy Szkole Podstawowej w Pomykowie. Słoneczny dzień i piękna jesienna jeszcze przyroda spodobała się piechurom, jednak nikt się nie ociągał i wszyscy punktualnie zameldowali się na mecie. Pod wiatą, przy banerze, można było odebrać imienny certyfikat i wylosować drobny upominek, a przy ognisku upiec ulubiony smakołyk.

 

Serdeczne podziękowania dla Zbigniewa Gontka, Lucyny Milczuszek, Jolanty Weber, Magdaleny Weber i Anny Ziółkowskiej, dzięki którym rajd przebiegł bardzo sprawnie.