Marsz po puchar za nami

12-06-2024 8:58

Marsz po Puchar wystartował z konekciego rynku! Na trasę wyruszyło ponad 130 osób! 

Marsz po Puchar został powołany w tym roku w zastępstwie XIX edycji Cross Maratonu Przez Piekło do Nieba. Z myślą o zdobywcach tytułu Superpiechur Świętokrzyski w okolicach Końskich wytyczono trasy pozwalające na zaliczenie 25 lub 50 km. Imprezę zaplanowano na sobotę na 25 maja 2024 r.

W dniu wydarzenia sprawną weryfikację uczestników, tradycyjnie pod wiatą Green Velo w Parku Miejskim w Końskich, poprowadziły Magdalena Weber, Anna Męcina i Katarzyna Stępień. Po pobraniu numeru startowego i mapki z opisem trasy uczestnicy przeszli na konecki rynek, gdzie czekali na nich już Krzysztof Wiatr, Lucyna Milczuszek i Zbigniew Gontek. Po wykonaniu zdjęcia przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki i krótkiej odprawie nastąpił wspólny start. Wytyczona przez Zbigniewa Gontka trasa poprowadziła uczestników przez Końskie, dalej niebieskim szlakiem pieszym przez Starą Kuźnicę, Piasek, aż do Furmanowa, a następnie przez Nadziejów i Niekłań do Wielkiej Wsi, skąd koneckimi lasami przez Smarków i Kozią Wolę uczestnicy docierali do Piły. Ostatnia prosta powiodła piechurów do Koneckiego Centrum Kultury, gdzie zaplanowano finał imprezy. Osoby wybierające krótszą trasę wędrowały jedynie do miejscowości Piasek i skracały wytyczoną pętlę udając się bezpośrednio do Smarkowa, a następnie wędrowali tak jak piechurzy z dystansu na 50 km. Na mecie czekały na uczestników imienne puchary, dyplomy, okolicznościowe koszulki, a także poczęstunek. 

Pogoda dopisała, według niektórych opinii, aż za bardzo! Choć zapowiadano duże opady i silny wiatr, przez całą wędrówkę piechurom towarzyszyło piękne słońce. 

Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, Koneckiego Centrum Kultury oraz Startostwa Powiatowego w Końskich. W przygotowaniu wydarzenia, na starcie, punktach kontrolnych i mecie pomagali członkowie i sympatycy Oddziału PTTK w Końskich w osobach: Zbigniew Gontek, Mirosław Gryglicki, Anna Męcina, Lucyna Milczuszek, Daniel Rąbalski, Katarzyna Stępień, Jolanta Weber, Magdalena Weber, Krzysztof Wiatr, Martyna Wilk, Paweł Wilk. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Jeszcze przed wakacjami ruszymy na wędrówkę przez koneckie lasy w ramach XXXII Koneckiego Maratonu Pieszego na 50 km.