Konecki Maraton Pieszy okazał się udaną imprezą

17-06-2024 7:50

Na trasę XXXII Koneckiego Maratonu Pieszego wyszło blisko 140 osób, a wśród nich uczestnicy z KLUBU SLOVENSKÝCH TURISTOV MANÍN z Povazskiej Tepli na Słowacji oraz wielu zdobywców tytułu Superpiechur Świętokrzyski 2024 z całej Polski!

Biuro Maratonu zostało zlokalizowane w Ośrodku Wypoczynkowym "Bartek" w Sielpi i rozpoczęło pracę w sobotę o godz. 7.00. Podczas weryfikacji każdy z uczestników otrzymał opis trasy i numer startowy, a o godz. 8.00 rozpoczęła się krótka odprawa. Koleżanka Magdalena Weber - prezes Klubu Turystyki Aktywnej PTTK PASAT w Końskich powitała wszystkich w imieniu organizatora wydarzenia, czyli Oddziału PTTK w Końskich. Na krótkiej odprawie omówiono przebieg trasy oraz wręczono odznakę Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu brązowym - otrzymała ją Małgorzata Młynik z Kielc. Głos zabrał przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego - Jędrzej Borowiecki, pracownik Departamentu Turystyki, Sportu i Spraw Zagranicznych życząc wszystkim uczestnikom wystarczających sił na pokonanie całego dystansu. Po wykonaniu wspólnej fotografii uczestnicy ruszyli na trasę maratonu, która tym razem wiodła przez lasy, dukty i miejscowości gminy Końskie. Z Sielpi maratończycy wyruszyli w kierunku Piekła leśnymi ścieżkami prowadzącymi blisko rzeki Czarnej. Następnie wędrowali w kierunku "Kamiennego Krzyża", dalej do Pomykowa, przez Koczwarę i dalej czerwonym szlakiem pieszym do Starej Kuźnicy. Ostatnim najdalej wysuniętym punktem na północ był Nieświń, skąd trasa zawracała i przez Kornicę, Proćwin, Modliszewice, Zaborcze, Brody, Wincentów prowadziła uczestników do Sielpi. Na mecie na każdego czekał słodki poczęstunek, a wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Każdy kończący dystans, po pozytywnej weryfikacji karty startowej, otrzymywał imienny dyplom, medal oraz pamiątkową koszulkę. 

 

Wśród blisko 140 uczestników kończących dystans byli przedstawiciele z różnych stron Polski m.in.: Warszawy, Łodzi, Inowłodza, Wrocławia, Gdańska, Grodziska Mazowieckiego, Krakowa i Radomia. Znaczny odsetek stanowili przedstawiciele naszego województwa z Kielc, Skarżyska-Kam., Starachowic, Włoszczowy, Wolicy, Samsonowa, Tumlina. Na mecie stawiło się też 15 mieszkańców Ziemi Koneckiej.  

 

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Świetokrzyskiego, Urzędu Miasta i Gminy w Końskich oraz Starostwa Powiatowego w Końskich. Przeprowadzone zostało dzięki zaangażowaniu członków Oddziału PTTK w Końskich i zaprzyjaźnionych z nim wolontariuszy w osobach: Zbigniew Gontek, Mirosław Gryglicki, Lucyna Milczuszek, Daniel Rąbalski, Katarzyna Stępień, Tadeusz Śliwak, Jolanta Weber, Magdalena Weber, Anna Ziółkowska. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie, a uczestnikom za obecność i uśmiechy na mecie! Pozytywne opinie spływające do nas po zakończeniu maratonu zachęcają nas do dalszych działań!